Hiszpańskie Smaki

Hiszpańskie Smaki

Przepis na Ensalada murciana / Sałatka z Murcji

Ensalada Murciana / Sałatka z Murcji
To prawdziwy symbol Murcji, choć zadziwić może że mimo świetnej jakości świeżych warzyw sałatka jest zrobiona z pomidorów w puszkach. To dlatego, że pierwotnie Ensalada Murciana była daniem przygotowywanym zimą, w czasie, gdy świeże pomidory nie były dostępne. Dziś zwyczaj ten zaginął i sałatkę je się przez cały rok. Ensalada Murciana, zwana także Mojete lub Moje murciano, która jest zdrowa i pożywna.
Write a review
Print
Składniki dla 4 osób
 1. 500 gr pomidorów całych w puszce
 2. 1 duża cebula
 3. 100 g tuńczyka lub dorsza z puszki
 4. Garść czarnych oliwek dobrej jakości (najlepiej odmiany cuquillo)
 5. Jajko kurze (Ugotowane na twardo)
 6. Oliwa z oliwek
 7. Sól
Instructions
 1. Pokrój pomidory na małe kawałki a cebulę na paski.
 2. Dodaj rozdrobnioną rybę, oliwę z oliwek i delikatnie wymieszaj.
 3. Do sałatki dodajemy pokrojone w ćwiartki ugotowane na twardo jajko, czarne oliwki (Najlepiej z Ciezy 🙂 ) i dosalamy do smaku.
 4. Sałatka Murcjańska jest podawana na zimno.
Hiszpańskie Smaki https://hiszpanskiesmaki.pl/
Adrian Stojewski

Adrian Stojewski

¡Hola! , jestem Adrian i od ponad 10 lat staram się, aby Polacy, tak jak ja, oszaleli na punkcie hiszpańskiej kuchni! Uczyłem się gotować pod okiem mistrzów hiszpańskiej kuchni z gwiazdkami Michelin, takich jak: Kiko Moya, Fran Martinez, Ivan Cerdeño Lopez, María José San Román czy Pablo González. Ukończyłem szkołę gastronomiczną w Polsce i studiowałem na kierunku kulinarnym na Universidad Catolica San Antonio de Murcia w Hiszpanii. Na co dzień współpracuję z największymi studiami kulinarnymi w Polsce.

Przepis na Pollo al chilindrón

Czy wiesz, że “chilindrón” było kiedyś niezwykle popularną grą karcianą w aragońskich tawernach, której zwycięzca decydował, kto zapłaci za jedzenie. Aragonia to ogrom różnorodności na

Read More »

Zagłosuj na polskiego kandydata w Paella World Cup 2023!

Przychodzę do Ciebie z wyjątkową prośbą. Potrzebuję Twojego głosu w eliminacjach do finału World Paella Day Cup 2023, konkursu gotowania paelli, który ma wyłonić najlepszego kucharza na świecie!🏆 Zagłosuj tu do 25.06:
Aby Twój głos był ważny, trzeba potwierdzić jego oddanie także mailowo.