Przepis na Ensalada murciana / Sałatka z Murcji

Ensalada Murciana / Sałatka z Murcji
To prawdziwy symbol Murcji, choć zadziwić może że mimo świetnej jakości świeżych warzyw sałatka jest zrobiona z pomidorów w puszkach. To dlatego, że pierwotnie Ensalada Murciana była daniem przygotowywanym zimą, w czasie, gdy świeże pomidory nie były dostępne. Dziś zwyczaj ten zaginął i sałatkę je się przez cały rok. Ensalada Murciana, zwana także Mojete lub Moje murciano, która jest zdrowa i pożywna.
Write a review
Print
Składniki dla 4 osób
 1. 500 gr pomidorów całych w puszce
 2. 1 duża cebula
 3. 100 g tuńczyka lub dorsza z puszki
 4. Garść czarnych oliwek dobrej jakości (najlepiej odmiany cuquillo)
 5. Jajko kurze (Ugotowane na twardo)
 6. Oliwa z oliwek
 7. Sól
Instructions
 1. Pokrój pomidory na małe kawałki a cebulę na paski.
 2. Dodaj rozdrobnioną rybę, oliwę z oliwek i delikatnie wymieszaj.
 3. Do sałatki dodajemy pokrojone w ćwiartki ugotowane na twardo jajko, czarne oliwki (Najlepiej z Ciezy 🙂 ) i dosalamy do smaku.
 4. Sałatka Murcjańska jest podawana na zimno.
Hiszpańskie smaki https://hiszpanskiesmaki.pl/

Adrian Stojewski

Adrian Stojewski – kucharz, podróżnik i bloger – hiszpanskiesmaki.pl a także absolwent Technikum Gastronomicznego i jednej z dwóch wyższych uczelni gastronomicznych w Hiszpanii – UCAM. Adrian uczył się gotować od mistrzów kuchni hiszpańskiej z gwiazdkami Michelin, takich jak: Kiko Moya, Fran Martinez, Ivan Cerdeño Lopez, María José San Román czy Pablo González. Jego miłość do kuchni Półwyspu Iberyjskiego zrodziła się w trakcie 40 dniowej podróży, podczas której porównywał kuchnię w 22 miejscach Hiszpanii i Portugalii.